شمشیر تیز حزب الله یا چاقوی زنجان احمدی نژاد؟

 

هر روز که می گذرد بر شدت اختلافات و صف بندیهای درونی جناحهای «اصولگرای» حاکمیت افزوده می شود. درحالیکه مردم از مصائب و تبهکاریهای ده ها ساله رژیم جمهوری اسلامی ایران به ستوه آمده، خود را برای سرنگونی دیکتاتوری آماده می کنند، سران رژیم در تدارک خیمه شب بازیهای جدیدی برآمده اند تا بر بقاء حکومت خود بیافزایند.

 

حاکمان مستبد جمهوری اسلامی ایران که هیچ درسی از گذشته نگرفته و از درک تحولات ژرف دنیای کنونی عاجزند، اکنون در تدارک جنگهایی به سبک صدر اسلام برآمده اند تا با حذف رقبای جناحی خود خلافت ده ها ساله خودرا حفظ کنند. درهمین رابطه حجت الاسلام بجابی مسئول انصارحزب الله تبریز با عنوان این موضوع که «شمرها در كمین حسین(ع) هستند جایگاه خود در عاشورا را پیدا كنیم» اوضاع را چنین ترسیم کرده است:

 

«جنگی كه در آن همه معاندین اجماع خواهند كرد. فتنه ای كه در آن فتنه گران 88، فتنه گران جریان انحرافی، فتنه گران مذهبی، فتنه گران كارگزاران و فتنه گران اقتصادی برای یورش همه جانبه به عمود خیمه ولایت متحد خواهند شد. ما نباید فتنه 88 را از فتنه جریان انحرافی جدا بدانیم. همه این فتنه ها مكمل یكدیگرند و عاقبت كار تجمیع فتن اتفاق خواهد افتاد. دشمن بسیار تلاش می كند تا بتواند با اجماع همه فتنه گران ایران اسلامی را از پای در آورد.... شمرهای بسیاری در كمینند تا سر حسین زمان را از تن جداكنند.

 

حال ما باید جایگاه خودمان را مشخص كنیم. كداممان اكبریم و كداممان قاسم؟ چه كسی عباس است و چه كسی حبیب؟ برای سپاه امام حسین (ع) زمان علی اصغر هم لازم است. حبیب هم لازم است. اما آیا در عاشوراهای پیش رو كدام طرف قوی خواهد شد این بستگی به فعالیت و همت ما است.»

 

درحالیکه آخوند احمد خاتمی دیروز در نماز جمعه، جایگاه احمدی نژاد و طرفدارانش رابخاطر طغیان علیه خدا در قعر جهنم تعیین کرده بود، اما به نظر می رسد این اظهارات فقط به قصد مرعوب کردن حریف است. در غیر اینصورت لزومی نداشت که مسئولین سپاه و بسیج و انصار حزب الله تا این حد نگران باشند که پس از سی و دوسال دیکتاتوری اکنون با رویکرد به مسخ شدگان خود، دنبال «علی اکبر و علی اصغر و عباس و حبیب و قاسم» روستاها را در نوردند، به این امید که در روز عاشورای پیش رو قوی تر از حریف درمیدان «همت» گمارند.

 

درحالیکه روزنامه ها و وب سایتهای طرفدار خامنه ای مملو از اظهارنظرهایی به سبک تعزیه گردانهائی نظیر آخوند بجابی، خاتمی و مصباح یزدی است، اما طرفداران احمدی نژاد نیز همچنان خود را در کنار «ملت» می بینند و با این تصور غلط که چون مردم از جمهوری اسلامی و آخوندها متنفرند پس حتما طرفداراحمدی نژادند!! همچنان خودرا پیروز میدان رقابت معرفی می کنند. دفتر احمدی نژاد در پاسخ به اظهارات آیت الله نمازی که به طرفداری از خامنه ای بر خاسته بود بیانیه ای خطاب به نمازی صادرکرد. بخشی از بیانیه دفتر وی پس ازتوضیحاتی بدین قرار است:

 

«به نظر میرسد عده ای برای چنگ اندازی به قدرت، همه مرزهای اعتقادی و اخلاقی را زیر پا می گذارند و با جعل خبر، تهمت، افترا و دروغپردازی به فهم و شخصیت ملت توهین مینمایند. در چنین فضایی كه جمهوری اسلامی و دولت خدمتگزار با تمام توان در عرصه آبادانی و سازندگی كشور در داخل و مقابله با قدرت طلبیها و زیاده خواهیهای دشمنان انقلاب در خارج از كشور در حال كار و تلاش بی وقفه است، اینگونه اقدامات مفسده انگیز مخالف مصالح كشور و نظام و مستوجب مجازات قانونی به حساب میآید.»

 

اگر چه نمازی پس از این اطلاعیه از جایگاه روحانیت خود فتوا صادر کرد که صادر کنندگان این بیاینه را طبق فقه اسلامی بخاطر توهین به مرجع دینی باید شلاق زد، اما این گونه خط و نشان کشیدنها هنوز به مرحله عمل تبدیل نشده است. بطور نمونه از یکسو دستگاه قضایی برای حمید بقایی نفر بعد از مشایی در دفتر ریاست جمهوری حکم انفصال ازخدمت صادر می کند، از طرف دیگر وی همچنان در جایگاهش ایستاده به کارش ادامه می دهد. در مورد مشابه دیگر استاندار شیراز توسط حزب الله از شهر بیرون انداخته شد و درب استانداری را با قفل و زنجیر بستند، اما احمدی نژاد همان استاندار را به سمت معاون خود ارتقاء داد.

 

با توجه به موضع گیریهای طرفین به نظر می رسد رقبای «اصولگرا» خودرا برای یک درگیری وسیع مهیا می کنند. احمدی نژاد اگر بر سر حرفش باشد، آنطور که در اول آذرماه ۱۳۸۸ هنگام سخنرانی در زنجان عربده کشان اعلام کرد: «با چاقوی زنجان شکم مخالفین را می دریم و دست و پای آنها را قطع می کنیم»، اکنون که مخالفین همه صف آرایی کرده اند، چاره ای ندارد جز اینکه «چاقوی زنجان» را از غلاف خارج کند. البته این بار طرف احمدی نژاد مردم بی دفاع ویا مسخ شدگان زنجانی نیستند. طرف او همان کسانی هستند که وی در مکتب و دامان آنها فنون چاقوکشی آموخته و هریک شمشیری در دست به تمرین روز عاشورا پرداخته اند. آینده نه چندان دور نشان خواهد داد که شمشیر حزب الله برنده تر است یا چاقوی زنجان احمدی نژاد. بدون شک پیروز این «روزعاشورا و صحرای کربلا» هرطرف که باشد، سرانجام توسط قهر ملت ایران بخاک خواهد افتاد و به سزای بدکرداریها و جنایتهای بیشمارشان خواهند رسید.

 

به نقل از وب سایت سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

 

 

 

 

 

 

آخرین مطالب 

© Copyright 2007 Political Articles. All rights reserved

No material from the Power and Interest News Report may be republished in any form without written permission.